Laporta takohet me babanë e Messit

Pasi Leo Messi u shfaq në Barcelonë për darkë me miqtë e tij Busquets dhe Jordi Alba, programi “Tot Costa” në Catalunya Ràdio zbuloi se Joan Laporta, president i Barçës, është takuar me Jorge Messin, babanë e “yllit” aktual të PSG-së.

Në takimin në fjalë, sipas informacioneve të sipërpërmendura, të dy folën për të ardhmen e lojtarit, të cilit i përfundon kontrata më 30 qershor.

“Pleshti” nuk e ka rinovuar kontratën me parizienët, ndaj te Barça kanë të drejtë të ëndërrojnë kthimin e tij në “Camp Nou”.
Laporta nuk kanë dashur të mbylle derën për një rikthim hipotetik të Messit në klubin e Barçës. Edhe pse babai i Leos ka shprehur dyshimet e tij, mundësia e kthimit të shtatë herë fituesit e Topit të Artë është reale.

Latest articles

Related articles