Alibeaj nis fushatën për 14 majin, mban takim me strukturat në Tiranë

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka mbajtur këtë të mërkurë një takim me strukturat e PD-së në Tiranë.

Alibeaj ka zhvilluar një takim me strukturat e degëve 2 dhe 4 në kryeqytet me fokus zhvillimet politike dhe zgjedhjet lokale të 14 majit.

Gjatë fjalës së tij, Alibeaj preku çështjet kryesore të situatës në vend dhe krizën e thellë në të cilën është futur shoqëria shqiptare sipasojë e keqqeverisjes së Edi Ramës.

Alibeaj tha se çështja McGonigal është një skandal për të cilin drejtësia duhet të thotë fjalën e saj, dhe se Rama duhet të përgjigjet për akuzën e rëndë të sulmit ndaj Partisë Demokratike përmes korruptimit të një zyrtari të FBI.

Përmes një postimi në faqen zyrtare në FB, PD bën me dije se Alibeaj foli me strukturat e PD edhe për organizimin e partisë dhe procesin elektoral të zgjedhjeve të 14 majit.

Latest articles

Related articles