Kvaratskhelias i rritet vlera për katërfish

Khvicha Kvaratskhelia ka pasur një eksplodim në Itali me Napolit dhe kjo është reflektuar në vlerën e tij në treg, e cila është reflektuar në vlerën e tij në treg, i cila është parë në gjashtë muajt në fund

Sulmuesi 22 vjeçar gjeorgjian ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare me skuadrën nga Napoli verën e kaluar nga Dinamo Batumi për 10 milionë euro. Kvaratskhelia është bërë shpejt njëri nga futbollistët më të mirë në Europë, duke mahnitur në fushë me vrapimet e tij të rrezikshme dhe kontrollin e butë të topit.

Siç theksohet nga Sports Lens, vlera e tregut të Kvaratskhelia është rritur shumë prej që ai ju bashkua Napolit verën e kaluar, duke katërfishuar vlerën e tij pas startit të jashtëzakonshëm në Itali, duke e rritur atë nga përafërsisht 15 milionë euro në 60 milionë euro, edhe pse ky numri duket shumë i vogël pasi që po vazhdon kjo rritje.

Kvaratskhelia nuk ka treguar shenja të ngadalësimit, duke sugjeruar këtë fillim të tij duke treguar një formë e paprecedent. Sulmuesi gjeorgjian ka shënuar 12 gola dhe ka bërë 14 asiste në 24 paraqitje në Serie A dhe Ligën e Kampionëve.

Latest articles

Related articles