COVID-19/ MSH: 21 qytetarë ka rezultuar pozitivë në 24 orët e fundit

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 517 testime, ka 21 qytetarë të infektuar, nuk ka humbje jete dhe 6 të shëruar në 24 orët e fundit

Janë kryer 517 testime, nga të cilët 21 qytetarë ka rezultuar pozitivë me COVID19, në Bashkitë:

14 në Tiranë, nga 2 qytetarë në Fier, Korçë, nga 1 qytetarë në Shkodër, Lushnje, Skrapar.

Janë 145 qytetarë aktivë me Covid-19 në të gjithë vendin.
Aktualisht në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 7 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.

Janë shëruar 6 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 329,678 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (21 Shkurt 2023)

Raste të reja ditore 21
Të shëruar në 24 orë 6
Të shtruar në spitale 7
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 517

Testime totale 2,037,782
Raste pozitive 333,421
Raste të shëruara 329,678
Raste Aktive 145
Humbje jete 3,598

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 119
Fier 8
Shkodër. 6
Berat. 4
Vlorë 3
Korçë. 2
Durrës. 1
Elbasan. 1
Kukës. 1
Gjirokastër. 1

Latest articles

Related articles