Holanda dëbon diplomatët rusë

Ministria e Jashtme holandeze njoftoi sot mbylljen e seksionit tregtar të ambasadës ruse në Amsterdam dhe dëbimin e diplomatëve rusë, duke akuzuar veçanërisht Moskën se po vazhdon përpjekjet për të dërguar spiunë në Holandë.

Rusia gjithashtu refuzon të lëshojë viza që do të lejonin diplomatët holandezë të punojnë në Moskë, tha i njëjti burim, duke shtuar se konsullata e përgjithshme holandeze në Shën Petersburg do të mbyllet për shkak të mungesës së stafit.

Latest articles

Related articles