Putin i fikësuar nga NATO dhe Ukraina, nuk udhëton më me avion, ja me çfarë

Presidenti rus, Vladimir Putin, kohët e fundit ka ndryshuar mjetin e transporti, nga frika se mos e sulmon NATO apo Ukraina.

Sipas reporteritinvestigativ, Ilya Rozhdestvensky nga Dossier Center, Putin nuk udhëton më me avion, por lëviz gjatë gjithë kohës me tren, pasi ka frikë se mund të sulmohet nga NATO.

Rozhdestvensky ndër të tjera shtoi se Putini beson se treni i blinduar është një “mënyrë më e sigurt për të udhëtuar” dhe se sipas tij askush nuk do ta dijë se ku po shkon.

Latest articles

Related articles