Po kërkonin nën rrënoja, momenti kur godina e shkatërruar shembet dhe bllokon ekipin e shpëtimit

Tragjike është situata në Turqi e Siri pas tërmetit katastrofik. Ekipet e shpëtimit vijojnë operacionet për shpëtimin e qytetarëve të bllokuar në rrënoja.

Ndërkohë orët e fundit është shpërndarë një video ku shihet punonjës të ekipeve të shpëtimit duke gërmuar në rrënoja për të shpëtuar njerëzit, ndërsa papritmas është shembur një pjesë e godinës duke i bllokuar. Por fatmirësisht pas ndërhyrjeve kanë dalë nga rrënojat.

Më shumë se 25 mijë persona kanë humbur jetën nga tërmeti në Turqi dhe Siri, sipas të dhënave të përditësuara të publikuara sot.

Latest articles

Related articles