Kryebashkiaku Veliaj bëhet MEME edhe në Itali. Plas gallata

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka mrrë vëmendjen e faqeve që merren me ‘meme’ në Itali. Shkak për këtë është bërë një nga episodet e xhiruara dhe publikuara nga vetë kreu i Bashkusë Tiranë, në kuadër të propagandës së tij të përditshme.

Faqja ‘Alpha man’ ka publikuar një foto ku Veliaj shihet teks vendos tulla për ndërtimin e një godine.  Krah tij është ylli ndërkombëtar me origjinë shqiptare Dua Lipa. Por tullat janë vënë gabim në rresht, duke treguar se nuk ia kanë haberin fare çfarë po bëjnë.

Pas u qëndron kameramani, por faqja kërkon që ndjekësit të gjejnë gabimin.

Latest articles

Related articles