Stoltenberg: Jemi në solidaritet të plotë me aleatin tonë Türkiye-n

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, pas tërmetit me qendër në Kahramanmaraş njoftoi se aleatët janë në solidaritet të plotë me Türkiye-n dhe se janë mobilizuar për ndihmë, transmeton Anadolu.

Stoltenberg bëri një postim nga llogaria e tij Twitter lidhur me tërmetin 7.4 ballë me epiqendër në rajonin Pazarcık, në qytetin Kahramanmaraş dhe i cili ka prekur gjithsej 10 qytete.

“Jemi në solidaritet të plotë me Türkiye-n. Jam në kontakt me presidentin Erdoğan dhe ministrin e jashtëm Çavuşoğlu. Aleatët e NATO-s aktualisht janë mobilizuar për ndihmë”, tha Stoltenberg.

Latest articles

Related articles