Derbi zikaltër në pjesën e parë, Inter në avantazh ndaj Milanit

Inter dhe Milan do të përballen në orën 20.45 në ndeshjen e vlefshme për Serie A. Pak më parë janë publikuar edhe formacionet zyrtare, me Inzaghin dhe Piolin që kanë vendosur për titullarët.

Sulmi zikaltër përbëhet nga Dzeko dhe Martinez. Në mesfushë mungon Asllani, pasi tekniku ka preferuar zgjedhje të tjera. Te kampionët e Italisë spikasin në ofensivë Origi dhe Giroud. Më poshtë keni rreshtimet:

INTER (3-5-2): Onana; Skriniar, Acerbi, Bastoni; Darmian, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco; Dzeko, Lautaro.

MILAN (3-5-2): Tatarusanu; Gabbia, Kjaer, Kalulu; Calabria, Messias, Tonali, Krunic, Theo Hernandez; Origi, Giroud.

Inter 1-0 Milan

Latest articles

Related articles