SKANDAL | QSUT pa mjek Nefro-pediatër, dhjetëra fëmijë presin ditën e hënë për shërbim

Shërbimi i Nefro-pediatrisë në QSUT është një skandal për SPAK pasi ka të gjithë elementët e shpërdorimit të detyrës, nga drejtoria e përgjithshme deri tek Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.
Prej dy ditësh dhjeta pacientë që nanë fëmijë shihen nga infiermierë sepse nuk ka mjekë Nefro-Pediatër për ti parë në fundjavë.
Korrupsioni masiv që ka kapur shtetin shihet lrjtësisht në QSUT me mjekë që mungojnë dhe papërgjeshmëri kriminale.

Latest articles

Related articles