Al Jazeera: Forcat ukrainase stërviten pranë kufirit me Bjellorusinë, përgatiten për betejë me ..

Forcat ukrainase kanë nisur stërvitjen pranë kufirit me Bjellorusisë. Al Jazeera shkruan se Ukraina po përgatitet për një betejë me aleatin e ngushtë të Rusisë, Bjellorusinë.

Nga forcat ukrainase është bërë me dije se trupat janë të përgatitur dhe të gatshëm për t’ju përgjigjur armikut.

Jemi të gatshëm për luftim. Kushdo që sjell shpatën do të bjerë nga shpata. Ne jemi duke pritur”, është shprehur një ushtar ukrainas, shkruan ndër të tjera Al Jazeera.

Latest articles

Related articles