Luftime të ashpra në Bakhmut dhe Avdiivka në Ukrainën lindore


Forcat pushtuese ruse dhe trupat ukrainase u angazhuan sërish në luftime të ashpra rreth qyteteve të vijës së parë në Bakhmut dhe Avdiivka në Ukrainën lindore, sipas Kievit.

Shtabi i Përgjithshëm i Ukrainës ka thënë se ushtria ruse sulmoi pavarësisht dëmeve të veta.

Si pjesë e përpjekjeve për të kapur të gjithë rajonin e Donetskut, ushtria ruse sulmoi pa marrë parasysh humbjet e veta. Sulmet ruse u zmbrapsën me humbje të mëdha”, thanë nga shtabi.

Raportimi nuk mund të verifikohet në mënyrë të pavarur, shkruajnë mediat e huaja.

Ndërkohë, ushtria ruse njoftoi intensifikimin e luftimeve në rajonin qendror të Zaporizhias

Latest articles

Related articles