Evi Kokalari akuzon Albana Vokshin: Orientove votat për anëtarët e Këshillit Kombëtar

Evi Kokalari vazhdon të akuzojë Rithemelimin e Sali Berishës se ka manipuloi votat në zgjedhjet për anëtarët e Këshillit Kombëtar. Pas denoncimeve që ka bërë Belind Këlliçin, kësaj here Kokalari akuzon Albana Vokshin se mbështetëset e saj kanë orientuar votën, ndërsa thotë se do të publikojë edhe listën e manipuluar.

Albana Vokshi, me që nesër do adresosh listat që publikova, të sugjeroj të bësh transparencë të plotë, se jo vetëm që infon e mora nga kompjuteri jot, por kam dhe foto. Fakti që ti mund të dalësh me Këlliçin në krahë, më thotë që do filloni thjeshte të manipuloni realitetin.

Në bazë të një letre që firmosa se nuk do publikoj çfarë pash, PD ka të drejtë të më hedh në gjyq. E mirëpres, por i jeni futur një rruge që do t’ju fundos të tërëve. Ndoshta është koha të flasim se si gratë e tua orientuan votat në kryesi. Faktet i kam”, shkruan Kokalari.

Latest articles

Related articles