Basha kujton Rugovën: Mirënjohje presidentit historik, frymëzim i pashtershëm

Ish-kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka kujtuar ish-presidentin e Kosovës, Ibrahim Rrogova në 17-vjetorin e vdekjes.

Basha me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se Rrugova është lideri që i dha zë aspiratës shekullore të Kosovës për liri dhe pavarësi.

Mirënjohje të përjetshme presidentit historik Ibrahim Rugova, liderit që i dha zë aspiratës shekullore të Kosovës për liri dhe pavarësi, arkitektit të Kosovës së pavarur, demokratike dhe Euro-Atlantike, frymëzim i pashtershëm për të nesërmen europiane të Kosovës dhe mbarë kombit” shkruan Basha në postimin e tij.

Latest articles

Related articles