Inter kryeson në pjesën e parë, Dimarco dhe Dzeko afrojnë zikaltërit te trofeu i Superkupës

Inter dhe Milan do të përballen në orën 20.00 në kuadër të finales së Superkupës së Italisë. Para këtij takimi janë publikuar edhe formacionet zyratre të të dyja skuadrave, si Inzaghi ashtu edhe Pioli kanë vendosur për rreshtimet.

Te zikaltërit në sulm e nis Dzeko dhe Lautaro. Në krahun tjetër, ofensiva i është besuar Leao dhe Giroud. Më poshtë njihuni me rreshtimet.

FORMACIONET ZYRTARE

MILAN (4-2-3-1): Tatarusanu; Kalabria, Kjaer, Tomori, Hernandez; Tonali, Benaser; Mesias, Diaz, Leao; Zhiru.

INTER (3-5-2): Onana; Skrinjar, Açerbi, Bastoni; Darmian, Barela, Çalhanoklu, Mkhitarjan, Dimarko; Xheko, Lautaro Martinez.

Milan 0-2 Inter

Latest articles

Related articles