Ronaldo viziton Real Madridin në seancën e tyre stërvitore


Skuadra e Real Madridit po zhvillon stërvitjet në ambientet sportive Al Nassr.

Ish skudrën e tij e vizitoi, Cristiano Ronaldo.

Sulmuesi portugez, një nënshkrim i kohëve të fundit nga skuadra saudite, ka ndjekur nga afër punën e madrilenëve nga një nga stolat.

Ata që kanë qenë ish-bashkëlojtarët e tij kanë mundur ta përshëndesin, por edhe Carlo Ancelottin, me të cilin prej disa minutash ka biseduar në mënyrë shumë miqësore.

Në fund të seancës së ‘Mbretërve’, Al Nassr filloi stërvitjen e tij, me Ronaldon në mesin e lojtarëve që stërviteshin nën drejtimin e Rudi García-s.
Në këtë stërvitje ‘Los Blancos’ kanë marrë lajme të mira: përveç Lucas Vazquez, i cili është jashtë për shkak të lëndimit për një muaj e gjysmë të ardhshëm, Carlo Ancelotti ka mundur të stërvitet me të gjithë lojtarët e tjerë.

Eder Militao, Edoardo Camavinga, Fede Valverde dhe Luka Modric, duket se i kanë kapërcyer shqetësimet e ndryshme që pësuan nga gjysmëfinalja e së mërkurës ndaj Valencias dhe nëse nuk ka pengesa do të jenë nën komandën e trajnerit italian për finalen e Superkupës, këtë të dielën kundër tij Barcelona (20:00).

 

Latest articles

Related articles