Messi dhe Ronaldo sërish përballë njëri-tjetrit

Dy lojtarët më të mirë të historisë, Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi duket se do të përballen me njëri-tjetrin, pasi PSG do të luajë një miqësore në Arabinë Saudite. Ndeshja do të luhet më 19 janar në stadiumin King-Fahd në Riad dhe do të ketë lojtarët më të mirë të Al-Hilal dhe Al-Nassr, dy klubet më të rëndësishme në vendin aziatik

Edhe pse CR7 do të luajë ndeshjen e tij të parë zyrtare kundër Al Nass më 22 ai mund të luajë 3 ditë më përpara. Cristiano Ronaldo iu bashkua klubit të Arabisë Saudite Al Nassr në një transferim të bujshëm me një kontratë 2-1/2 vjeçare, që vlerësohet të jetë më shumë se 200 milionë euro. Transferimi shënoi një fund të trishtuar të rrugëtimit të Ronaldos në Evropë, ku nuk arriti të nënshkruante për një klub të UEFA Champions League.

Transferimi gjithashtu shënoi një fund të mundshëm të çdo përplasjeje të Ligës së Kampionëve midis Ronaldos dhe rivalit të tij të përhershëm Lionel Messi, i cili aktualisht është me PSG.

Latest articles

Related articles