Më shumë lajme të këqija për Interin| Lukaku ndalon

Romelu Lukaku nuk do të marrë pjesë në ndeshjen e Interit për Kupën e Italisë kundër Parmës pasi pësoi një problem në tendinën e gjurit.
Kthimi i sulmuesit 29-vjeçar belg te Nerazzurrët është prishur plotësisht nga lëndimet, duke e kufizuar të huazuarin e Chelseat në vetëm 348 minuta lojë në Serie A që nga ardhja e tij në korrik.
Lukaku doli nga stoli në barazimin 2-2 me Monzën dhe bëri një paraqitje të dobët, në lidhje me tifozët pas paraqitjes së tij zhgënjyese në Kampionatin Botëror në Katar.

Siç raportohet nga Sky Sports Italia, sulmuesi ka pësuar një inflamacion të lehtë në tendinat e gjurit të majtë, duke e detyruar atë të largohet për të paktën disa ditë. Belgu tani do të nisë punën individuale të stërvitjes dhe nuk do të marrë pjesë në ndeshjen e 16-të të Kupës së Italisë me Parmën.
Gjendja e 29-vjeçarit do të rivlerësohet përpara duelit të Nerazzurrëve në fundjavë me Hellas Verona. Shpresa është që Lukaku të kthehet në kohë për përballjen e Superkupës së Italisë me Milanin më 18 janar.

Latest articles

Related articles