Tag: Tanket ”Leopard 2” & ”M1 Abrams” të ngjashëm

Sylvinho: I zhgënjyer nga rezultati, i lumtur për paraqitjen! Italia e fortë

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo, u shpreh se ishte i kënaqur me paraqitjen e skuadrës në ndeshjen e parë të saj në EURO 2024, edhe pse u mund 2-1 nga Italia. “I zhgënjyer nga rezultati, i lumtur për paraqitjen. Nuk kemi bërë mirë në 20-25 minutat e parë, ishte shumë e vështirë për ne. Më pëlqeu që luajtëm një ndeshje ndaj një Italie që është...

Fitojmë në tribuna, humbasim në fushë, por hyjmë në histori me golin më të shpejtë në Europian

Në tribuna ishte fitore e padiskutueshme e Shqipërisë. I gjithë stadiumi i Dortmundit ishte ngjyrosur i kuqezi. Ndërkohë në fushë, humbëm 2-1. Shqipëria e nisi në mënyrën më të mirë të mundshme ndeshjen, pasi vetëm pas 23 sekondash lojë, Nedim Bajrami kaloi në avantazh kuqezinjtë, duke përfituar nga një gabim i Dimarcos. Por Bastoni dhe Barella përmbysën gjithçka pas 16 minutash lojë. Pjesa e dytë ishte...
spot_img

No posts to display