Sëmundja e keqe merr me vete gazetarin e njohur, Aristir Lumezi

Një lajm i trishtë ka ardhur pasditen e kësaj të mërkure korriku. Kryeredaktori i gazetës “Panorama”, Aristir Lumezi, është ndarë nga jeta ditën e sotme duke lënë pas një dhimbje të madhe te familjarët, miqtë dhe të gjithë kolegët që përgjatë gjithë këtyre viteve kanë punuar me të.

Mësohet se sëmundja e rëndë i mori jetën Lumezit në moshën 57-vjeçare. Pa çka se luftoi fort gazetari nuk arriti të mposhtë sëmundjen “përbindësh”.

Gazetari Aristir Lumezi kishte një eksperiencë prej më shumë se dy dekada në media

Latest articles

Related articles