Dumani: Pushimet me familjen në Shqipëri disa ditë me familjen, jam tifoz me Brazilin nga 1982

Etheve të Europianit 2024 si ka shpëtuar as Prokuroria e Posaçme. Ska munguar tifozeria në shkallët e stadiumeve, ndërsa kreu i SPAK z.Dumani thotë se ai si çdo shqiptarë ishte tifoz me kuq e zinjtë. Ekipi i tij i preferuar është Brazili ndërsa ka parë vetëm një gjysëm ndeshje përgjatë Euro 2024 nga ekrani i televizorit.

Teksa ka folur për një sërë çështjesh të rëndësishme hetimire kreu i SPAK i është përgjigjur edhe pyetjeve të weblajm lidhur me tifozerin euro 2024 dhe pushiemve verore.

z.Dumani, Me kë jeni tifoz në këtë kampionit dhe a keni parë ndodnjë ndeshje, po pushimet verorë ku do ti kaloni?

Dumani: Isha me Shqipërinë këtë Europian, kam parë pak një gjysëm pjese të ndeshjes Holandë-Rumani. Unë jam tifoz në furboll me Brazilin që prej Kampionatit të vitit 1982. Pushimet do ti kaloj disa ditë më familjen në Shqipëri.

nga Arsen Rusta – weblajm.com

Latest articles

Related articles