Hodhën molotov ndaj Bashkisë Tiranë, në pranga 2 nga Fushë Krujë. EMRAT

Lidhur me protestën e sotme të opozitës para Bashkisë së Tiranës, policia njofton se ka arretuar dy persona. Konkretisht, janë ndaluar 36-vjeçari Ahmet Maja dhe 40-vjeçari Lulzim Nela, të dy banues në Borizanë të Krujës. Mësohet se ata janë ndaluar për veprat penale “Goditjet për shkak të detyrës”, “Prishja e qetësisë publike”, “Shkelja e rregullave mbi lëndët plasëse dhe djegëse”, dhe “Shkatërrimi i pronës me zjarr”, kryer në bashkëpunim.

Latest articles

Related articles