Kapen 2 ushtarë, pjesë e një grupi kriminal në Shkodër

Tre persona janë arrestuar në Vaun e Dejës, si pjesë e një grupi kriminal prej 5 anëtarësh. Sipas inofrmacioneve policore dy të tjerët janë shpallur në kërkim.

Ky grup kriminal dyshohet se ka djegur 4 makina dhe ka vjedhur shuma parash dhe sende personale, në 6 banesa, në Vaun e Dejës dhe në Shkodër.

Në pranga është vënë Rasim Gorrilla, 24 vjeç dhe Gerisjan Duli, 24 vjeç, të dy me detyrë ushtarë në Repartin e Këmbësorëve, banues në Vaun e Dejës, si dhe shtetasi Fatjon Jubani 34 vjeç, banues në Shkodër. Ndërsa u shpallën në kërkim shtetasit Kledis Dibra dhe Amarildo Ndoj, të dy banues në Shkodër.

Latest articles

Related articles