PD e ka të qartë rrugëtimin e saj drejt së ardhmes


Nga Jonuz Myshketa, kreu i PD Durrës

Pa asnje kompleks.
Pa asnje medyshje.
Duhet te jete e kristalizuar ne qendrimet e saj duke percuar fort filozofine, e duke lidhur besen dhe ngjallur shpresen me shqiptaret dhe per shqiptaret e ndershem qe duan te jetojne te lire ne vendin e tyre, te begatojne e te prosperojne ne shtepite e tyre dhe jo gjetiu.

Kush e sheh rrugen larg kesaj filozofie eshte I lire ta ndjeke te marre dhe kostot persiper per aksionet e veta.

PD do vazhdoje te ndjeke fort luften kunder korrupsionit mbytes per shumicen e qytetareve.

PD do vazhdoje betejen e saj kunder rilindjes dhe cdo kujt qe eshte kunder axhendes properendimore te Shqiperise.

PD do vazhdoje fort aksionin opozitar ne parlament, ne keshillat bashkiak, ne bashkepunim me cdo qytetar te vendit kunder se keqes qe ka kapluar e po I merr frymen vendit.

PD do vazhdoje e do luftoje per listat e hapura
Pastertine e figurave qe do perfaqesojne qytetaret dhe kunder paligjshmerise.

Vetem me kete kurs ajo do kthehet ne alternative shprese per vendin. Eshte e vetmja rruge dhe pa asnje kompromis ne emer te se ardhmes pro perendimore!

Latest articles

Related articles