Tipari themelor i Berishës

Sali Berisha ka një tipar konstant në karrierën e tij akuzat për të tjerët lehtësisht janë projeksione të krimeve dhe frikërave të tij.

I akuzonte të tjerët për komunistë dhe të lidhur me Sigurimit sepse mendonte se nuk do i dilte foto në familjen e Enver Hoxhës duke i shkuar buza lëng për Partinë.

I akuzonte të tjerët për lidhjet me krimin e organizuar sepse mendonte se nuk do ti vinte Non grata Britanike për lidhje me krimin e organizuar, posaçërisht B9.

E akuzon Lulzim Bashën si peng të Edi Ramës sepse i ka familjarët në SPAK për në Burg; Afera pronës së klubit Partizani, trafiku i armëve në Gërdec, etj.

E akuzon Lulzim Bashën për baste në Qipro sepse familjarët e tij janë marrë me bastet e Ervis Martinajt dhe klanit Osmani.

E akuzon Lulzim Bashën për lidhje me mafien serbe, ruse dhe belge sepse vjerrën e ka serbe 24 karat dhe i mbushi tanket Millosheviçit me naftë.

E akuzon Lulzim Bashën për pazare me Edi Ramën del gazetari dhe thotë se Berisha ishte në pazar me Ramën në 2007.

I akuzon të tjerët për blerje vote dhe shkon i vjedh votat e FRPD Ilir Alimehmetit sepse kishte pazar me Erion Veliajt, me kullat e Shtufit.

Ka me qindra shembuj që janë si pasqyrë të veprimeve të tij.

Ai është bërë karikatura e vetvetes. Ka hyrë në deluzion të thellë dhe do ti marrë të gjithë me vete në Piramidë siç bënin Faraonët e Egjiptit, me ish ministra e ish drejtorë koerupsioni.

Latest articles

Related articles