Gjergj Hani flet për Bashën dhe Non gratën e Berishës

Gjergj Hani, kandidati i cili sfidon Lulzim Bashën në garën për kreun e Partisë Demokratike, zgjedhje të cilat do të mbahen më 29 korrik, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN Tv, foli fillimisht për shpalljen non-grata të Sali Berishës dhe rolin e Lulzim Bashësn në PD.

Sipas Hanit, po të mos ishte ndërhyrja amerikane për Berishën, ata do të ishin bashkë

“Po të mos ishte ndërhyrja amerikanë për Berishën, nuk e ka bërë Lul Basha, ata do të ishin aty.
Ishte një ndërhyrje e pastër amerikane që solli këtë gjendje të ndahet PD nisi nga non-grata, se nuk ndodhi si nevojë e brendshme.

Berisha duhej përjashtuar nga PD, por jo për faktin se u shpall non grata, por sepse filloi me bashkëvuajtës dhe bashkëfajtorë.

Latest articles

Related articles