Moti i keq përfshin Korçën, përmbyten disa zona të qytetit

Moti i keq ka përfshirë Korçën. Për pasojë janë përmbytur disa zona të qytetit.

Gazetari Roland Beqiraj raporton se reshjet intensive të shiut kanë shkaktuar përmbytjen e disa bizneseve dhe garazheve në lagjen 18 të qytetit.

Situatë e rënduar paraqitet për qarkullimin e mjeteve edhe në rrugën përgjatë parkut “Rinia”.

Latest articles

Related articles