Reshjet e dendura të shiut përmbysin Tiranën

Reshjet e dendura të shiut kanë përfshirë pasditen e sotme Tiranën.

Shiu i rrëmbyeshëm ka shkaktuar probleme në rrugët e kryeqytetit, ku disa prej tyre janë mbuluar nga uji, duke sjellë vështirë në qarkullimin e automjeteve dhe trafik të rënduar.

Siç shihet edhe nga pamjet në zonën e “Don Boskos” , rrugicat u mbuluan nga uji duke vërshtirësuar qarkullimin e automjeteve dhe të këmbësoreve.

Kjo situatë është e përsëritur në kryetytet sa hërë që ka reshje shiu me intesitet të lartë.

Latest articles

Related articles