Berisha flet për protesta, Këlliçi ul kokën. Të tjerët në zi

Pas humbjes së thellë në zgjedhjet lokale të 14 majit, ish-kryeministri Sali Berisha ka mbledhur kandidatët humbës dhe kryetarët e degëve të “Rithemelimit”, për të marrë një vendim në lidhje me aksionet e ardhshme opozitare.

Berisha përsëriti edhe njëherë akuzat ndaj Ramës se shpërndau para për zgjedhje dhe e cilësoi kodin zgjedhor si “kinezëri”, për të treguar se nuk njeh asnjë ligj. Berisha tha se opozitarët duhet të marrin vendime individuale për të dalë së bashku në një betejë të hapur.

“PD duhet t’i rikthehet protestës. E vështirë, sakrificë, por rrugë tjetër, ju garantoj se vetëm veten e gënjejmë”

Latest articles

Related articles