Pashkët bëjnë bashkë politikanët, Meta, Veliaj, Alibeaj e Yuri Kim në katedralen Shën Pali

– Pashkët kalotike janë festuar ditën e sotme në besimtarët katolikë. Mesha në Tiranë është mbajtur në katedralen Shën Pali, ku bemitarë të shumtë kanë marrë pjesë në këtë ditë të veçantë për bësimtarët.

Por përveç qytetarëve të shumtë që kjo festë ka bërë bashkë, kanë qenë edhe politikanët. Në fotot e mëposhtme, shihen që në kremtimet e meshës kanë marrë pjesë deputeti Enkelejd Alibeaj, krei i Partisë së Lirisë Ilir Meta së bashku me deputeten Monika Kryemadhi. Po ashtu nuk ka munguar dhe kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj si dhe ambasadorja amerikane Yuri Kim.

Latest articles

Related articles