Basha dënon me forcë sulmin terrorist ndaj Top Channel: Autorët të vihen para drejtësisë!

Ish-kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dënuar me forcë sulmin terrorist ndaj Top Channel, ku ka mbetur viktimë roja i sigurisë Pal Kola.

Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, Basha bën thirrje thirrje për vënien para drejtësisë të autorëve të këtij krimi të rëndë kundër jetës, sigurisë dhe medias.

Dënoj me forcë sulmin me armë ndaj tv kombëtar Top Channel me pasojë vrasjen e rojes së sigurisë. Shpreh ngushëllimet e mia për familjarët e të ndjerit Pal Koka dhe bëj thirrje për vënien para drejtësisë të autorëve të këtij krimi të rëndë kundër jetës, sigurisë dhe medias”- shkruan Basha.

Latest articles

Related articles