Pse po sulmohet Lulzim Basha? – REDAKSIONALE

Në 3 media të ndryshme ditën e sotme janë botuar 3 shkrime me të njëjtin objektiv: Lulzim Basha.

Janë 2 të huaja dhe 1 shqiptare. Asnjëra prej tyre nuk ka një informacion të ri. Aludime, aluzione. Janë dukshëm të koordinuara për të goditur imazhin e kreut të PD.

Pse ky sulm?

Sepse Lulzim Basha po rritet në sondazhe. Takimet në elektorat, riorganizimi i strukturës e kanë rritur pëlqyeshmërinë me 6 %.

Kujt i intereson kjo goditje? (Cui prodest)

Padyshim Edi Ramës, duke qenë media shqiptare pranë sferës së tij të ndikimit. BBC ka marrë tekste të revistës Mother Jones (Charles McGonigal). Ajo tjetra anonime Kakavi.

Çfarë po ndodh?

KM po mendon për zgjedhje të parakohshme. Opozita kuturu. Lista e re non grata me deputetë të tij. Veprimi i SPAK në kupolën e PS. Me zgjedhjet që i fiton bindshëm, Edi Rama mendon se fiton edhe legjitimitetin ndërkombëtar.

Latest articles

Related articles