Opozita, humbja vazhdon…, Lita: 14 maji nuk ishte aksident i humbjes, por mungon përgjegjësia politike

Gazetari Lavdrim Lita i ftuar në emisionin “Ora e Betit” në “Ora News” me moderatoren Beti Njuma, komentoi atë çfarë ndodhi në zgjedhjet e parakohshme në bashkinë e Kukësit, ku Partia Socialiste shënoi një fitore të thellë ndaj opozitës me mbi 5 mijë vota.

“Këtu mungon përgjegjësia politike e opozitës. 14 maji nuk ishte aksident i humbjes në të gjitha bashkitë e vendit i koalicionit opozitar dhe këtu nuk ka marrë askush nga z. Berisha, PD, PL, përgjegjësi politike për këtë. Çfarë bëri opozita në Kukës?

Mori një kandidat nga Tirana siç ishte Emri Vata dhe e çuan atje për të kandiduar me një djalë që jetonte gjithë ditën në Kukës, si Albert Halilaj, që ka qenë ish-drejtor i Tatimeve, Prefekt i Kukësit.

Dhe përveç gabimit me përzgjedhjen, u procedua edhe me primaret 3 ditore që u zhvilluan atje. Nuk pati një bashkëbisedim mes demokratëve atje”, theksoi Lita.

Latest articles

Related articles