Kuksianët nuk pranojnë as “imoralitetin” e Gaz Bardhit me Berishën

Bashkimi i Gaz Bardhit me Sali Berishën e ka thelluar humbjen se kuksianet nuk ta falin imoralitetin: nje herë i thotë peng i Ramës pastaj është burre i mirë. Gaz Bardhi thote vrasës, e përjashtonte pastaj bashkohet me të.

Emri Vata, Kandidati i BF ishte paracaktuar të humbte thellë përderisa themelet e kullën 64 kate në Tiranë janë edhe më të thella.

Refuzimi për të dalë me logon e PD dhe primaret sa për sy e faqe janë gabime politike që njerëzit nuk i kuptojnë.

Fakte të tjera

Në 2015 PD e drejtuar nga Lulzim Basha ka arritur të fitojë bashkinë Kukës me rreth 3 mijë vota diferencë.

Bashkim Shehu-PD 14.303
Hasan Halilaj-PS 11.260

Në 2019 PD bojktoi zgjedhjet dhe bashkinë e mori Partia Socialiste me kandidatin që sot ndodhet në burg, i cili u rikonfirmua dhe në 2023, në zgjedhjet e 14 majit duke mundur rithemelimin.

Rezultati i 2023

Safet Gjici-PS-11.632
Admir Sinamati-PL-9952
Abedin Uruci-PEISH- 2180

Latest articles

Related articles