Zbardhet Shqipëria, ja si parashikohet moti për ditën e mërkurë

Per diten e merkure vendi yne do te jete në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet të jetë me alternime vranësirash si dhe intervale kthjellimesh kryesisht në zonat bregetare dhe në qendër të vendit.

Reshjet e shiut pritet të jetë me intensitet të ulët të karakterit lokal kryesisht përgjatë relieveve malore. Në lartësinë mbi 900 metra reshje bore me intenistet të ulët.

Era do te fryje me drejtim nga veri-verilindja me shpejtesi 2-8m/sek.

Latest articles

Related articles